Wymiana strun

Czyli wszystko to, co nas kręci… modele, struny, stroiki i klucze, kable, wzmacniacze, lampy i przestery! Czy są jeszcze jakieś pytania?

Re: Wymiana strun

Postprzez KrzysiekSetlak 15 maja 2012, o 23:53

Co do zmiany strun pojedynczo - jakiś czas temu zmieniałem struny w swoim basie z Błażejem Domańskim, koleś jest basofilem, ma milion Jazz Bassów z różnych roczników i w różnych wersjach, a jego hobby to szukanie różnic w brzmieniu basówki kiedy świeci na nią niebieskie i zielone światło (to oczywiście żart, żeby sobie ktoś nie pomyślał! :D), słowem - zna się na rzeczy. I to jest moment, kiedy dochodzimy do meritum po raczej przydługim wstępie - zdjął wszystkie struny na raz i na moje pełne zaniepokojenia pytanie, czy tak można, odpowiedział, że nie ma najmniejszego problemu. Logicznie wnioskując - skoro na basie nie ma z tym problemu, to myślę, że na gitarze tym bardziej. a ze zdjętymi wszystkimi strunami łatwiej jest pielęgnować podstrunnicę :)
KrzysiekSetlak

Postprzez Marcin Kaszkowiak 24 maja 2012, o 15:40

absolutnie jestem tego samego zdania

zmieniam wszystkie 12-tki na raz w swoim akustyku, czyszczę podstrunnicę z całego syfu, który moje palce raczyły nanieść na podstrunnicę, konserwuję ją olejkiem migdałowym tłoczonym na zimno (poważnie :) ) i gitarka jak nowa! :)
Lenistwo motorem postępu!
Marcin Kaszkowiak

Postprzez Kudłaty 24 maja 2012, o 21:27

Żeby gitara w ogóle zdążyła się odkształcić po zdjęciu strun musiałoby minąć co najmniej kilka godzin. Co lutnik, to opinia, kiedyś od jednego usłyszałem, żeby samemu nie regulować gryfu, bo robiąc to nieostrożnie można gryf, uwaga, połamać. Nie wiem, ile musiałbym kręcić kluczem, prawdopodobnie zajęłoby mi to cały dzień.Wracając do tematu, wymiana strun z wyczyszczeniem gitary zajmuje kilka minut, przez ten czas nic nie ma prawa się stać.
Kudłaty

Postprzez incognito 26 maja 2012, o 17:36

Inna sprawa, jak się posiada mostek Floyd Rose... wymiana strun w takiej gitarze jest o niebo prostsza, kiedy zmieniamy po jednej.

pozdr
- Czemu nie grasz szybko?
- Bo umiem.
incognito

Postprzez Bocian11 21 cze 2016, o 11:45

Tutaj masz instrukcje i porady jak wymieniać struny w gitarze - http://struny-gitarowe.pl/jak-wymienic- ... ustycznej/ . Polecam też przeczytać ten wątek tutaj http://forum.magazyngitarzysta.pl/viewtopic.php?t=8468 , dużo porad tam znajdziesz.
Bocian11

Poprzednia strona

Powrót do Gitara, gitara gitara…