Ćwiczenia dla początkujących

Czyli jak, co, z czym i ile ćwiczyć.

Ćwiczenia dla początkujących

Postprzez Marzena 30 lis 2012, o 01:07

Czy może pamiętacie jakieś fajne ćwiczenia dla początkującego gracza? Jestem zupełnie zielona i zaczynam właśnie naukę gry na gitarze klasycznej. Przydałyby się zarówno ćwiczenia na rozciąganie palców dłoni jak i ćwiczenia na zagranie prostej melodii. Na razie ćwiczę pierwsze akordy i dźwięki jakie wydaje moja gitarka trudno nazwać muzyką. :lol: Fajnie byłoby umieć wydobyć z niej coś ładniejszego. Wiem trzeba cierpliwości, ale przypomnijcie sobie jak to z Wami było. ;)
Marzena

Re: Ćwiczenia dla początkujących

Postprzez Oda 11 gru 2012, o 00:22

Cześć Marzena. Ja też jestem na poziomie podstawowym. W moim przypadku działa po prostu to, co jest na CD do podręcznika . Lista odtwarzania zapisów różnych przejść na różne bicia to mój hit wieczoru! :lol: Powodzenia.
Oda

Postprzez Marzena 14 gru 2012, o 21:24

Witam serdecznie! :D
Dziękuję za podpowiedż. Ja niestety jeszcze nie doszłam do przejść między akordami. Obecnie młócę bicie 1. Masz jednak rację i wezmę to pod uwagę. Szukałam poprostu ćwiczeń wzmacniających nadgarstki i jakiegoś fajnego patentu na rozciąganie dłoni. Palce mi się układają tak na gryfie, że ze śmiechu bić nie mogę. Lewa ręka doprowadza mnie do rozpaczy, ale prawa też nie lepsza. Raz bije kostkami, raz tak jak trzeba. Typowe problemy początkującego, któremu talentu muzycznego brak. ;) Za to dłonie bolą, ale przynajmniej wiem, że żyję. :mrgreen: A najważniejsze, że gitarka i mój nauczyciel znoszą dzielnie te moje wybryki. :oops: A mnie to daje wiele frajdy!
Nawet nie wiesz jak się cieszę, że też dopiero zaczynasz naukę. Wreszcie jest ktoś lepszy ode mnie, ale dobrze pamiętający pierwsze kroki. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia. :D
Marzena

Postprzez Oda 18 gru 2012, o 02:22

Dzięki :) Muszę Cię trochę rozczarować, bo ja przed KG już miałam do czynienia z gitarą i na przykład znałam kilka podstawowych akordów. Mówiąc szczerze, właśnie zdałam sobie sprawę, że ja tych swoich Samych Początków to nawet już nie pamiętam! No ale wszystko jedno, bardziej zaawansowane rzeczy, przejścia, czy pierwsze akordy i bicie. Akurat z tego materiału masz jakieś 30 mp3 do ćwiczeń, które można sobie do woli próbować i powtarzać i może to wystarczy.

Co jest przy tym najfajniejsze, to że za kolejnym razem, może nie wszystko naraz, ale pod jakimś względem jest lepiej. Niby tego właśnie się spodziewamy, a zawsze mnie to jakoś pozytywnie zaskakuje.
Oda

Postprzez Marzena 29 gru 2012, o 15:58

Oj jak mi smutno! Miałam nadzieję na siostrzaną duszę złączoną wspólną nauką. Żartuje! Bardzo się cieszę, że umiesz więcej. Tym bliżej masz do finiszu, a ja cóż poczołgam się. :lol: No niestety talentu mi brak, ale na szczęście zapał ciągle jest. Początki są trudne. Akordy jakoś nie chcą tak brzmieć jak trzeba, a bicie cóż ... boję się, że sąsiedzi przyjdą na skargę, bo tak głośno gram. Nie umiem ciszej. :mrgreen: I ciągle palce źle się układają na strunach a bije kostkami palców zamiast paznokciami. Jeden szał! Dobrze, że nauczyciel to wytrzymuje, ale nie wiem jak długo. :lol: Więc co tu mówić o płynnych przejściach między akordami. Ja na razie się miotam, gitara jęczy. Oby było lepiej. Na Nowy Roczek nam wszystkim Uczniom życzę wspaniałych postępów w nauce, a Nauczycielom dużo cierpliwości i ogromnego pokładu dobrego humoru. :D
Marzena

Postprzez Oda 30 gru 2012, o 01:54

Marzena, jeśli miałabyś ochotę czasem poćwiczyć razem, możemy spróbować.

Wszystkim życzę pięknego Nowego Roku.
Oda

Postprzez Marzena 30 gru 2012, o 14:49

Wielkie dzięki :D Ale nie wiem czy byś to wytrzymała. Nie da sie ukryć, że muszę się jeszcze sporo się pouczyć bym mogła z kimś razem poćwiczyć. Ale może kiedyś ... Dziękuję za chęć. :D
Marzena

Powrót do Praktyka czyni mistrza