Spotkanie Kuźni Gitarzystów!

Wiesz, że w naszym mieście gra wyśmienity, choć niestety mało znany, gitarzysta z Antypodów? Liczymy na Twój znak!

Re: Spotkanie Kuźni Gitarzystów!

Postprzez Human 7 sty 2013, o 17:16

Będę :D
Keith Richards - ' Just keep picking '
Human

Postprzez KrzysiekSetlak 9 sty 2013, o 00:13

Postaram się przybyć :D
KrzysiekSetlak

Postprzez h0uek 9 sty 2013, o 15:52

UWAGA! UWAGA! ;)

Piszę, aby poinformować Was, że najbliższe spotkanie Kuźni zostaje
przeniesione z dnia 13.01.2013 (najbliższa niedziela) na 20.01.2013
(kolejna niedziela).

O tym, że 13.01.2013 odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej
Pomocy dowiedzieliśmy się już po tym, jak ustaliśmy datę spotkania
Kuźni na ten sam dzień. Wydaj mi się jednak, że nie warto stawiać Was
przed wyborem: WOŚP albo Kuźnia, skoro możemy się spotkać tydzień
później :)

Pozdrawiam Was i przepraszam za zamieszanie :)
h0uek

Postprzez Oda 14 sty 2013, o 22:55

Ciekawa jestem więc, jak ludzie spędzili wczorajsze popołudnie, jeśli chodzi o WOŚP. Ja w końcu zdecydowałam się wybrać na lokalny koncert, szczególnie, że miały wystąpić przynajmniej dwa miejscowe zespoły, które już przypadły mi do gustu i spodziewałam się, że nie zawiodą. Tak też było, a poza tym można było zobaczyć więcej rodzimej twórczości z okolic i nie tylko. Z ekip widzianych po raz pierwszy najbardziej wpadł mi w ucho i oko młody zespół metalowy - super występ! Oczywiście nie wiem kompletnie o czym śpiewali, ale raczej na pewno nie skarżyli się na mróz!

Nie chcę szczególnie robić nikomu reklamy, więc tylko podsumowując wkład gitarowy: z moich obserwacji wynika, że wystąpiło co najmniej 16 gitar :) Z powodu warunków atmosferycznych regularnie się te gitary rozstrajały, ale to właściwie rozstrajało lub rozbawiało chyba tylko muzyków.

Ale muszę wspomnieć o gwieździe wieczoru, którą był Kapitan Nemo! Były starsze i nowsze kawałki, obowiązkowo Twoja Lorelei - czy ktoś to kojarzy?

Jak zawsze przy tego typu imprezach, nie zabrakło ludzi krytykujących wszystko i wszystkich lub wznoszących głupawe okrzyki - właśnie za twoimi plecami - nie wiem, czy z frustracji, że sami nie mogą pokazać nic lepszego, czy jedynie z braku kultury. Ale ogólnie, bo nie tylko ze względu na cel przyświecający koncertowi, jestem zadowolona, że się wybrałam, nawet jeśli dziś muszę wcinać polopirynę.

A ktoś był na czymś jeszcze bardziej gitarowym albo innym ciekawym albo może występował?
Czy wszyscy ostro ćwiczą w domu? ;)
Oda

Postprzez h0uek 5 lut 2013, o 12:32

Cóż, ja zdecydowałem wybrać się na "Illusion", które miało grać pod PeKINem... wycieczka nie należała do specjalnie udanych, a oto dlaczego:

- nie grało Illusion, a Lipali; Tomka Lipnickiego i jego twórczość wyznaję już od ładnych paru lat, Lipali lubię też bardzo, trochę jednak byłem zawiedziony, że usłyszałem przeinaczenie i plotkę o Illusion, bo narobiłem sobie niepotrzebnie nadziei, że usłyszę ich na żywo, a tak się niestety nie stało :)

- wszystko leciało z playbacku... zorientowanie się w tym zajęło mi chwilkę, jednak idealne wokale i miks całego zespołu oraz protekcjonalne uśmiechy wszystkich z bandu tylko mnie w tym utwierdziły :)

Podsumowując: płyty wolałbym posłuchać w ciepłym domu, niż oglądać hasających do niej po scenie idoli mojej młodości, a gdyby z powodu mrozu superhiperekstra wośpowa machina koncertowa miała zaliczyć wpadkę z powodu jakiejś rozstrojonej gitary, powitałbym to jedynie z uśmiechem i zrozumieniem... a tak: było idealnie i sztucznie ;P

Oda - zazdroszczę koncertu live! :)
h0uek

Postprzez Oda 8 lut 2013, o 02:24

Nie ma co, następnym razem trzeba się wybrać do Otwocka! :)

Tymczasem do spotkania na JSKG.
Oda

Postprzez h0uek 3 mar 2013, o 19:26

Witam wszystkich warszawskich uczniów Kuźni Gitarzystów i nie tylko! :)

Chciałbym Was zaprosić na kolejne Jam Session organizowane przez naszą szkołę!

Odbędzie się ono w najbliższą niedzielę 10.03.2013, jak zwykle w godz.
17:30 - 21:30 w Jazzarium Cafe (ul. Wilcza 50/52).

Liczę, że ponownie zaszczyci nas swoją obecnością i dźwiękami
Stronnictwo Harmonijki Ustnej w postaci Jurka i Kuby, słyszałem też
jednak plotki, że zjawić się ma sam Sowa ze swoim Magicznym Pudłem
Rytmu... pożyjemy, zobaczymy :)

Tak czy inaczej: serdecznie zapraszam wszystkich tych z Was, którzy
jeszcze na naszych jammach nie grali; kiedy już raz spróbujecie,
przekonacie się, że a) nie ma się czego bać :) b) nie ma nic lepszego,
niż gra z innymi gitarzystami / muzykami :) Tych, którzy już na nasze
jammy trafili, nie trzeba dwa razy namawiać :)

Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że... do zobaczenia! :)
h0uek

Postprzez h0uek 7 kwi 2013, o 19:35

Witam wszystkich naszych warszawskich uczniów! :)

Wiosna w pełni (sic!;), czas zatem zdjąć gitarę z szafy, wyjąć z niej roślinkę, wysypać ziemię, założyć struny i wspólnie zagrać kilka songów! :)

Będziecie mieli do tego okazję już w najbliższą niedzielę 14.04.2013 na jam session Kuźni Gitarzystów, które odbędzie się zwyczajowo w Jazzarium Cafe (ul. Wilcza 50/52) w godz. 17:30 - 21:30.

Zaproszeni mogą czuć się wszyscy! :) Ci, którzy chcą jedynie posłuchać, Ci, którzy znają już kilka akordów i będą chcieli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, jak i Ci, którzy poznali już tajniki improwizacji i zechcą uraczyć nas soczystą solówką :)

A dla tych, którzy pierwszy raz... zobaczcie sami, jak to wyglądało ostatnio :)

http://www.youtube.com/watch?v=lc90hodPqjw

Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że do zobaczenia w niedzielę :)
h0uek

Postprzez Sekretariat KG 10 maja 2014, o 15:14

Majowe Jam Session Kuźni Gitarzystów!
Po miesięcznej przerwie wracamy z naszymi jam sessions! Po raz kolejny zmieniamy miejsce naszego spotkania, tym razem jednak na zdecydowanie lepsze. Zapraszamy Was serdecznie w kolejną niedzielę 18.05.2014 o godz. 17:30 do Zagadka Coffee Bar (ul. Elektoralna 24). Przed nami wakacje, jeśli więc uważacie, że warto kontynuować jam sessions w ciepłe miesiące, przekonajcie nas Waszą obecnością, że jest po co robić cały ten raban. Zapraszamy! :)
Sekretariat KG

Postprzez Sekretariat KG 10 wrz 2014, o 22:30

Rok szkolny rozpoczęty, czas już zatem zapomnieć o urlopach, wyjazdach i innych przyjemnościach i WZIĄĆ SIĘ ZA GITARĘ! :)

Żeby zaś świat w końcu poznał się na naszym talencie, trzeba mu dać do tego okazję! A taką Wam stworzymy już w niedzielę 14.09.2014 o godz. 17:30 w Zagadka Coffee Bar (ul. Elektoralna 24) podczas naszego Jam Session.

A tak na poważnie - jeśli znacie choć jeden utwór na dwa akordy i bicie - tyle wystarczy, żeby z nami pojammować :) Kto nie wierzy, niech przekona się jak brzmiało to ostatnio...

Can't Stop - RHCP
http://www.youtube.com/watch?v=xAx4_LTk12I&authuser=0

Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że do niedzieli! :)
Sekretariat KG

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia wysoce kulturalne