Warsaw Blues Night

Wiesz, że w naszym mieście gra wyśmienity, choć niestety mało znany, gitarzysta z Antypodów? Liczymy na Twój znak!

Warsaw Blues Night

Postprzez h0uek 14 maja 2011, o 18:49

Z przyjemnością informujemy, że ponownie mamy dla Was trzy podwójne zaproszenia na najbliższe Warsaw Blues Night, które odbędzie się 29.05.2011 w klubie Hybrydy, a podczas którego usłyszymy jeden z najoryginalniejszych współczesnych zespołów bluesowych, nagrywający dla legendarnej wytwórni Telarc Moreland & Arbuckle!

Wejściówki rozlosujemy, jak zawsze, pomiędzy aktywnych uczestników Forum Kuźni Gitarzystów.
Ogłoszenie wyników losowania 23.05.2011.

Za bilety serdecznie dziękujemy Polskiemu Stowarzyszeniu Bluesowemu! :)
h0uek

Re: Warsaw Blues Night

Postprzez pan_wiaderko 15 maja 2011, o 20:41

ho ho, nic mądrego nie napiszę, bo na gitarach, co tu dużo mówić się nie znam, ale trzasnę parę postów najmądrzejszych na jakie mnie stać. a nóż się uda :D
pan_wiaderko

Postprzez Sandra M. 18 maja 2011, o 17:23

Bartek, podziwiam Twoje znajomości
Sandra M.

Postprzez h0uek 22 maja 2011, o 11:15

Trzy podwójne zaproszenia na koncert formacji Moreland & Arbuckle powędrują do naszych aktywnych Forumowiczów! A są to: borutini, jony_w oraz UtharQ. Zwycięzcom gratulujemy a za bilety dziękuję Polskiemu Stowarzyszeniu Bluesowemu! Do zobaczenia w niedzielę 29.05.2011 w "Hybrydach"! :)
h0uek

Postprzez Kirkor 23 maja 2011, o 16:05

Kongratulejszynz!
Obrazek
Kirkor

Postprzez Ernesto 24 maja 2011, o 12:55

Będzie się działo :lol:
Ernesto

Postprzez Human 29 maja 2011, o 16:48

Gratulacje i do zobaczenia wieczorem ! :D
Keith Richards - ' Just keep picking '
Human

Postprzez Roman Tyczny 30 maja 2011, o 10:24

Tym razem koncert wywołał u mnie mieszane uczucia. Polski support ni przypadł mi do gustu. Grali bluesa tak, że miałem wrażenie jak bym był na weselu w jakiejś nadmorskiej knajpie :D

Gwiazda wieczoru na początku fenomenalnie, do póki gitarzysta nie zdjął slide' u. Słuchając jego solówek zwątpiłem... Ogólnie było tak, że mieli pare fajnych numerów, które naprawdę mi się podobały i kilka wywołujących skrajnie odmienne uczucia. Dziwne nie? :) Pod koniec nie zagrali już nic czym mogli by zaskoczyć.

Może ktoś jeszcze podzieli się wrażeniami, bo wiem że są podzielone zdania.
Roman Tyczny

Postprzez Human 31 maja 2011, o 19:36

Mam podobne odczucia.
Support polski był beznadziejny, ale o ile jeszcze dwa - trzy utwory dałoby się łyknąć, o tyle ich blędem było, że grali dalej. Z całym szacunkiem.

Gwiazda wieczoru wejście miała świetne. Po kilku utworach zaczęło się robić nudno i powtarzalnie, następnie zagrali ze dwa które znów mnie wprawiły w zachwyt i zakończyli niestety rutyną. Szkoda, że tak mało urozmaicone były ich utwory, bo moim zdaniem ta trójka ma wielki potencjał. Dobre brzmienie, mocny wokal, perskusja "z lekkim tyłem" jak zauważył Bartek. Ale warto było pójść na pewno :)
Keith Richards - ' Just keep picking '
Human

Postprzez h0uek 4 paź 2011, o 11:45

Po wakacyjnej przerwie cykl Warsaw Blues Night wraca do Hybryd ponownie z artystą ze światowych bluesowych szczytów.
Otóż, 17 października na 47-ej edycji Warsaw Blues Night gościć będziemy wykonawcę, który ma na swym koncie 7 nominacji do Blues Music Awards, jest jednym z najbardziej charakterystycznych wokalistów współczesnej sceny bluesowej i soul-bluesowej.

Tad Robinson to wokalista i harmonijkarz doskonale znany miłośnikom bluesa zarówno ze swej solowej kariery jak i z wieloletniej współpracy z Dave’m Specterem. Jego ponadczasowym atutem jest głos, stanowiący niesamowitą mieszankę brzmień bluesowych i soulowych. Przez wielu krytyków uznawany jest „najczarniejszym” wokalem wśród białych wokalistów.

Nie bez znaczenia jest fakt, że jego kunszt doceniają renomowane wytwórnie płytowe, dla których Robinson nagrywa płyty: Delmark i Severn Records.

Dodatkową atrakcją koncertu w Hybrydach będzie zespół wspierający Tada Robinsona a w szczególności gitarzysta Alex Schultz. Schultz jest zaliczany do absolutnej czołówki gitarzystów bluesowych na świecie. Jest muzykiem, z usług którego korzystają największe gwiazdy. To on przez wiele lat dodawał smaku w brzmieniu zespołu Roda Piazzy. Ciepły, ujazzowiony dźwięk jego gitary pojawił się m.in. na płytach William’a Clarke’a i Lestera Butlera.

Oprócz Robinsona i Schultza na scenie pojawi się elita chicagowskich instrumentalistów:

Steve Gomes - gitara basowa (współpraca m.in. z Lutherem Allisonem i Ronnie Earlem),
Robb Stuppka - perkusja (współpraca m.in. z Lutherem Allisonem i Joe Louis Walkerem),
Kevin Anker – instr. klawiszowe (współpraca m.in. z Drellem Nulishem).

Tad Robinson wraz z zespołem wystąpi po raz pierwszy w naszym kraju i będzie to tylko jeden koncert a więc będzie to unikalna okazja spotkania z muzyką soul-bluesową, praktycznie nie spotykaną na polskich festiwalach bluesowych.

Mamy również dobrą nowinę dla uczniów Kuźni Gitarzystów! W najbliższych dniach, dzięki uprzejmości Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, rozlosujemy 4 pojedyncze zaproszenia na 47. Warsaw Blues Night pomiędzy aktywnych użytkowników naszego Forum!
h0uek

Następna strona

Powrót do Wydarzenia wysoce kulturalne