Tommy Denander w Warszawie!

Wiesz, że w naszym mieście gra wyśmienity, choć niestety mało znany, gitarzysta z Antypodów? Liczymy na Twój znak!

Tommy Denander w Warszawie!

Postprzez h0uek 11 wrz 2011, o 23:24

15 września w godz. 18:00 w Salonie Muzycznym Riff na pl. Konstytucji 5 w Warszawie odbędzie się pokaz gry i warsztaty z udziałem Tommy'ego Denander'a.

Mając na koncie udział w nagraniu ponad 2000 albumów i 1800 skomponowanych piosenek można Tommy’ego Denandera bez wątpienia zaliczyć do jednego z najbardziej rozchwytywanych i utalentowanych gitarzystów studyjnych naszych czasów. Tylko w przeciągu ostatnich 12 miesięcy był zaangażowany przy produkcji ponad 200 albumów. Z tego ponad 10 osiągnęło status Złotej / Platynowej płyty.

Podczas warsztatów Tommy opowie o drodze jaką przeszedł aby dzisiaj być jednym z czołowych gitarzystów studyjnych na świecie. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznać się z metodami pracy Tommy’ego oraz sposobem podejścia do muzyki i nagrywanych utworów.
W związku z powyższym Tommy opowie również o swoich „narzędziach pracy” przedstawi różne techniki gry, jakich używa i dzięki którym osiąga swoje niesamowite brzmienie i w jaki sposób nagrywa swoje stylizacje.

W centrum uwagi znajdzie się przede wszystkim model gitary VGS sygnowany jego imieniem „TD Special” z progami True Temprament i mostkiem Evertune.

Tommy wyczerpująco opowie o tym, dlaczego zdecydował się na zastosowanie w swojej gitarze tak nowatorskich rozwiązań jakimi są Evertune i True Temprament.

Opowie także o swoich doświadczeniach ze wzmacniaczami Laboga Alligator jak i Mr. Hector, które stanowią nieodłączną część jego wyposażenia zarówno na scenie jak i w studio. Tommy przedstawi sposób w jaki należy pracować z tego rodzaju sprzętem oraz zdradzi parę trików i sztuczek przydatnych w codziennej pracy z tymi wzmacniaczami.

Nie zabraknie również ciekawych wskazówek na temat overdubbingu, jaki i innych studyjnych sekretów jego pracy. A już z całkowitą pewnością będzie można nacieszyć ucho jego wirtuozerską grą, która uczyni ten wieczór niezapomnianym przeżyciem!

Niektóre podkłady używane podczas warsztatów Tommyego wyszły spod ręki grupy Toto (wraz z Jeffem Porcaro). To również oni wspierają Tommyego na jego solowej płycie, która ukazała się w 2010.

Występ odbędzie się dnia 15.09.2011 o godzinie 18:00 w Salonie Muzycznym Riff przy Pl. Konstytucji 5 w Warszawie.

WSTĘP WOLNY!

O Tommym mogliście również przeczytać w sierpniowym wydaniu magazynu "Gitarzysta" :)

Ja się chyba wybiorę, szkoda przegapić okazję do poznania mistrza :) Kto idzie ze mną? Proponuję wystartować spod Kuźni o 17:30.
h0uek

Re: Tommy Denander w Warszawie!

Postprzez Roman Tyczny 12 wrz 2011, o 10:40

Z chęcią też się wybiorę!
Roman Tyczny

Postprzez Kirkor 12 wrz 2011, o 13:29

O tym można było też przeczytać w ostatnim "Gitarzyście". Ale czy na pewno na Pl. Konstytucji? Wydawało mi się, że w "Gitarzyście" pisali o niejakiej ul. Bokserskiej.

Tak czy inaczej z wielką chęcią się tam wybiorę.
Obrazek
Kirkor

Postprzez Marcin Klucznik 12 wrz 2011, o 23:24

Z całą pewnością Riff na Pl. Konstytucji. W "Gitarzyście" była tylko reklama Z Derenderem, w której było napisane o warsztatach w Megastore. Sam był zresztą poszedł, ale nie wiem czy wrócę ze szkoły przed 17.00.

Link do notki na stronie Riff'a
Marcin Klucznik

Postprzez Czapek 13 wrz 2011, o 11:40

Hmmm... Prawdopodobnie będę dysponował czasem. 17:30 pod Kuźnią? Dam znać, ale wydaje mi się że warto się wybrać. :)

P.S.
We wrześniowym Gitarzyście....

http://zapodaj.net/5a2c556b8c5d.jpg.html

Niby 15 września w Riff-ie na Bokserskiej... :P
Między "chcieć" a "mieć" jest "zapracować".
Czapek

Postprzez Ernesto 13 wrz 2011, o 15:55

mi też się wydaję że akcja będzie się toczyć na bokserskiej ale pewien nie jestem. na obronę powiem tylko że wszelkie takowe wydarzenia w sklepach riff dzieją się na bokserskiej. wyjątkiem mi znanym były tylko warsztaty z Piotrem Słapą, które odbyły się na andersa. pozdrawiam
Ernesto

Postprzez Marcin Klucznik 13 wrz 2011, o 16:41

Na stronie gitarzysty można przeczytać ich informację o Tommy Denander Workshops

http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/newsy/7689-riff-zaprasza-na-tommy-denander-workshops.html

A ta strona w wrzesniowym Gitarzyście to reklama.
Marcin Klucznik

Postprzez Czapek 15 wrz 2011, o 08:43

Dobra. To o 17:30 pod Kuźnią? :)
Między "chcieć" a "mieć" jest "zapracować".
Czapek

Postprzez h0uek 18 wrz 2011, o 20:53

ot, niedowiarki ;)

nie sprzedawałbym Wam przecież niesprawdzonych wiadomości :)

ja się niestety na Warsztaty nie załapałem, ale jeśli ktoś z Was był, napiszcie proszę jak było, może nie tylko ja jestem ciekaw, co Tommy miał do powiedzenia :)
h0uek

Postprzez Roman Tyczny 19 wrz 2011, o 12:49

Większość czasu Tommy poświęcił na rekomendowanie swojej gitary z krzywymi progami:) i wzmacniaczy LaBoga(powtarzał chyba ze 3 razy, że nie dlatego je tak poleca wzmacniacze polskiej produkcji, bo jest akurat, ale dlatego, że są "po prostu świetne" :)) Opowiadał dlaczego są zastosowane takie, a nie inne rozwiązania techniczne itp.

Trochę pograł z podkładami. Ma bardzo klarowny, śpiewny sound i do tego mocno rozkręcił wzmacniacz. Był też czas na pytania od publiczności.

Z ciekawszych rzeczy o których mówił to np. to, że w momencie kiedy gra solówki bardzo często gra wyuczone patenty wtedy gdy w podkładzie zmienia się właśnie akord, w innych fragmentach oddaje się improwizacji.:)

Opowiadał też zabawną anegdotkę jak to ze Steve' m Lukather' em porównywali długość swoich palców w małej romantycznej restauracji (wiecie kolacja przy świecach i takie tam :)) Okazało się że mają prawie identyczny rozmiar dłoni i tak samo KRÓTKIE PALCE!
Roman Tyczny

Następna strona

Powrót do Wydarzenia wysoce kulturalne