Yngwie Malmsteen

Niesamowity! Oszałamiające wykonanie! Czy wy go kiedykolwiek słyszeliście? Nie? Ludzie! Podajcie link lub tytuł, a chętnie posłuchamy!

Re: Yngwie Malmsteen

Postprzez KrzysiekSetlak 13 maja 2010, o 00:44

Zgadzam się z Tobą, Marcinie, w calutkiej rozciągłości. Ten facet jest uosobieniem tego, co uważam za największą zarazę świata muzyki (i nie tylko muzyki) - traktowanie sztuki jak sportu, sposobu na udowodnienie komuś, że jest się lepszym i leczenie kompleksów. Czy można muzyce jeszcze celniej wbić nóż w plecy? Malmsteen jest więcej niż stuknięty, a co do jego umiejętności, to jestem zdania że mogą służyć tylko i wyłącznie do podbudowywania swojego ego i dla gitarzysty któremu zależy na czymś więcej, niż zadziwieniu ludzi szybkością i precyzją gry są co najwyżej zestawem cyrkowych tricków...
KrzysiekSetlak


Posty: 102
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 18:29

Re: Yngwie Malmsteen

Postprzez Human 30 maja 2010, o 21:16

Jeszcze na poprzedniej stronie Krzysiek sam byłeś pod wrażeniem jego szybkości...

Posłuchaj może trochę jego muzyki zanim stwierdzisz, że to wyłącznie "cyrkowe tricki" i "podbudowywanie własnego ego". Jego własne aranżacje, fakt, że praktycznie (jak stoi w wywiadzie) sam wszystko ustawia i reżyseruje jeśli chodzi o swoje nagrania (praktycznie jest inżynierem dźwięku czy jak to się tam nazywa), jego występy z filharmonią japońską, neoklasyczny, bardzo rozpoznawalny styl, fakt że Yngwie jest lutnikiem, nie można tego nie doceniać. Nie twierdze, ze wszystkim ma się podobać, i ja nie wszystkie jego pomysly (i osobowość!) akceptuję, ale pisanie o Malmsteenie w kontekście "wbijania noża w plecy" to gruba przesada.
Keith Richards - ' Just keep picking '
Human


Posty: 212
Dołączył(a): 5 lut 2010, o 16:33

Re: Yngwie Malmsteen

Postprzez KrzysiekSetlak 20 maja 2012, o 23:35

Od "robienia wrażenia" do "zyskiwania aprobaty" droga jest na tyle długa, że pozwala np. bezczelności wywierać silne wrażenie, a powodować dezaprobatę :)
KrzysiekSetlak


Posty: 102
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 18:29

Poprzednia strona

Powrót do Inspiracje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign