Bohemian Rhapsody - Making Of

Niesamowity! Oszałamiające wykonanie! Czy wy go kiedykolwiek słyszeliście? Nie? Ludzie! Podajcie link lub tytuł, a chętnie posłuchamy!

Bohemian Rhapsody - Making Of

Postprzez Kirkor 1 sty 2013, o 03:55

Filmik z Bryanem Mayem, który objaśnia krok po kroku jak Queen sprostał zadaniu nagrania, chyba ich największego przeboju, "Bohemian Rhapsody".

http://www.youtube.com/watch?v=Z85YsUAU6pA

Bardzo ciekawy filmik, polecam.
Obrazek
Kirkor

Re: Bohemian Rhapsody - Making Of

Postprzez Oda 4 sty 2013, o 03:39

Ech, chyba sto lat nie słuchałam ani nie oglądałam Maya, a biorąc pod uwagę skąd pochodzi to nagranie, to co najmniej kilka. Jedną z przyczyn jest to, że od jakiegoś czasu sluchanie Queen, z rożnych powodów, przeważnie doprowadza mnie do płaczu (no może z wyjątkiem I Want To Break Free), wiec sobie ich mocno dawkuję :) Ale w ogóle akurat May był jednym z gitarzystów, który kiedyś wzbudził moje zainteresowanie i sobą i grą na gitarze.

Wracając do BR. To, co Freddie wymyślił do tego utworu, jest dość niesamowite, a już nagranie tego, analogowo, ja dziękuję, cała historia i to jaka! Fajnie też May o tym opowiada, nie tylko o szczegółach muzyczno-technicznych. Historyjka o "Freddie's doodles" na początku jest rozbrajająca i uderzyło mnie to, w jaki sposób cały czas odnosi się do osób i pracy kolegów z zespołu, oczywiście na czele z F.M. - nie tak często się zdarza, żeby ktoś mówił tak ciepło o kolegach i wspólnej pracy. A może to tylko ten jego ton i sposób mówienia?

Idąc tropem tego filmiku, znalazłam jeszcze stronę, gdzie są przytoczone fragmenty z tego i jeszcze innego DVD i więcej, też o BR (i można tam znależć również inne historie, np. o Another Brick in The Wall II). A tutaj jest zbiór interpretacji tekstu BR, mniej lub bardziej przemawiających. Wiadomo, że ocena, co autor właściwie miał na myśli, bywa dość niemożliwa, a może najlepiej jak każdy interpretuje na swój użytek. Ale ta w środku strony, pod słowem INTERPRETACJA (for A-levels school project) jest dość ciekawa i chyba zgodna z tym, co twierdzi May. Dotąd właściwie nigdy nie zastanawiałam się, o czym jest Bohemian Rhapsody. Gdy się tego słucha, rożne efekty głosowe i muzyczne dominują nad treścią, ale jak się jeszcze wypisze ten tekst, okazuje się, że BR to niezła kopalnia wszystkiego.
Oda

Powrót do Inspiracje