Za dużo mety w programie średnio-zaawansowanym?

Brakuje wam jakiegoś podkładu do ćwiczenia ścieżki przejścia czy może „tej właśnie” solówki Kirka Hammeta? Jeżeli tak - piszcie!

Za dużo mety w programie średnio-zaawansowanym?

Postprzez Miknios 30 paź 2010, o 21:11

Witam

Pierwszy raz jak spojrzałem na program nauczania zobaczyłem nadmiar kochanej mety. Nie pamiętam teraz dokładnie, ale wydaje mi się, że kawałków metalyky jest więcej niż innych zespołów razem wziętych...
A więc protestuje przeciwko takiej ich ilości, ponieważ jestem dzielnym anty-fanem mety i poprostu nie mam motywacji do ćwiczenia tych kawałków, co przekłada się na to jak szybko je kończe. Rozumiem, że meta ma dużo fanów, ale niektórych (w tym mnie) denerwują już smutne ballady o miłości. Program powinien być dla każdego, a przedstawiony jest niestety jeden target: Kirkuś

EDIT: No dobra może przesadziłem z ich ilością, ale kilkanaście kawałków to i tak dużo
Miknios

Re: Za dużo mety w programie średnio-zaawansowanym?

Postprzez pan_wiaderko 30 paź 2010, o 21:17

BU! :ugeek:
pan_wiaderko

Postprzez pan_wiaderko 30 paź 2010, o 21:18

I WOGÓLE POPIERAM :D
pan_wiaderko

Postprzez Miknios 30 paź 2010, o 21:20

Może jakiś forumowy pro się wypowie co o tym myśli
Miknios

Postprzez Eduarrdo 3 lis 2010, o 12:42

Fakt meta ma wiele fanów. ale jakbyśmy uczyli się rompepropa, czy Deicide to wtedy były by dopiero protesty. A może by się spodobało?

Niestety żeby każdy był zadowolony to potrzeby by był indywidualny program nauczania.

http://www.youtube.com/watch?v=4G8lPg7pGH8
http://www.youtube.com/watch?v=IJkMrl4AG8w
Eduarrdo

Postprzez pan_wiaderko 3 lis 2010, o 21:07

nie chodzi o to żeby usunąć metę, ale żeby promować również mniej znane a równie zaj...(cenzura: prosimy nie przeklinać na forum) zespoły ;)
pan_wiaderko

Postprzez TheKipper 5 lis 2010, o 12:27

Mi się wydaje, że Meta jest dobra właśnie dlatego, że jest znana i "mainstreamowa" - mniej lub bardziej, ale jednak podpasuje większości. Poza tym prawie wszyscy są osłuchani z tymi kawałkami, co ułatwia ich granie (przynajmniej w moim odczuciu). Popatrzcie sobie też na już spisane kawałki - prawie każdy ma coś do zaoferowania - Unforgiven, One - taki wstęp do dalszej nauki :P, Welcome home... - flażolety, Enter Sandman, Master... - PM.

Co prawda ja Metallicę lubię i nie mam nic przeciwko niej, ale nie wydaje mi się, żeby rzeczywiście przeszkadzała ona większości. Chyba podejście do nauki ich kawałków jako generalnego ćwiczenia umiejętności gitarowych nie jest takie złe? Metallica ma też jedną olbrzymią zaletę - większość osób, które grają na czymś i są w rockowych klimatach umieją zagrać coś z niej. Mój brat gra na perkusji - jak coś gramy razem, to głównie Metę, bo obaj potrafimy coś tam poskładać do kupy. Natomiast z innymi kawałkami jest już gorzej - np. Hendrix, Led Zeppelin, Deep Purple czy Rainbow są na ogół trudne do ogarnięcia na perkusję (w sensie ciężko dostać do nich nuty i ciężko je zagrać :P).

Nie da się zrobić indywidualnego toku nauczania dla każdego, jak zauważył Eduardo. Problemem tutaj wydaje mi się są głównie nuty - ktoś je musi spisać, a to zajmuje czas, więc jak już coś spisywać, to powinno się podobać większości. A zdaje się, że większości nut spisała jedna osoba - Bartek (jak się mylę to przepraszam). Może więc jak chcecie zagrać inny kawałek to się umówcie z Waszym nauczycielem, że go spiszecie i zagracie - chyba nie będzie z tym problemu. No i spisywanie samo w sobie będzie dobrym ćwiczeniem :) Poza tym jak już spiszecie w pocie czoła jakąś partię gitary, to będziecie mogli się podzielić tym z innymi, którzy nie mają tyle motywacji :P

Przy okazji, ja sam kawałków nie spisuję - korzystam z http://www.songsterr.com - bezpłatne, bardzo dużo rzeczy spisanych - pewnie nie wszystko poprawnie, ale to co do tej pory sobie grałem (Rainbow, Deep Purple) w miarę się zgadzało :D
TheKipper

Postprzez h0uek 12 lis 2010, o 16:13

Nic dodać, nic ująć. Chciałem odpowiedzieć, ale TheKipper mnie wyręczył ;)
h0uek

Postprzez Roman Tyczny 29 lis 2010, o 13:33

ale i tak za dużo tej metalyky :D
Roman Tyczny

Postprzez Adams 29 lis 2010, o 22:15

A ja to bym walną Megadeth! A co! Na przykład A Tout Le Monde. Albo kogoś innego z wielkiej piątki.
A tak w ogóle to mój pierwszy post. Jestem troche przerażony tym faktem. Błagam nie atakujcie mnie tak odrazu.. Ej! Przecież coś pisałem!! Przestańcie mnie atakować!! AAAA!!!......... A, no tak.. przecież Wy jeszcze nic nie napisaliście.
Sorry...
Adams

Następna strona

Powrót do Program nauczania