The Shadows

Brakuje wam jakiegoś podkładu do ćwiczenia ścieżki przejścia czy może „tej właśnie” solówki Kirka Hammeta? Jeżeli tak - piszcie!

The Shadows

Postprzez Kirkor 3 lut 2010, o 03:16

Hmm, skoro każdy proponuje jakiś utwór, który chciałby zagrać, to i ja coś zaproponuję :)
Mianowicie jest to utwór pt. "Apache" zespołu The Shadows.
http://www.youtube.com/watch?v=pY-rPDwzM9M

Chociaż nie wiem czy to się za bardzo nadaje do nauki. Piosenka bardzo fajna, ale na 2 gitary. Grając solo brzmi już troszkę gorzej.
Obrazek
Kirkor

Re: The Shadows

Postprzez KrzysiekSetlak 3 lut 2010, o 17:21

Ja dodam tak w ramach ciekawostki, że to prawie na pewno nie jest utwór Shadows'ów, bo ten zespół opierał swoją działalność na coverowaniu innych grup (stąd też nazwa zespołu :) )
KrzysiekSetlak

Postprzez Kirkor 4 lut 2010, o 16:03

O, tego nie podejrzewałem :)
Znaczy, wiedziałem, że mieli sporo coverów, ale myślałem, że Apache to ich utwór. Tak czy inaczej, fajnie by było to grać :D
Obrazek
Kirkor

Postprzez Roman Pulter 28 lut 2011, o 21:27

Nazwa akurat pochodzi od tego że panowie w tym składzie długo byli "muzykami do wynajęcia" i służyli jako podkład dla różnych gwiazd, głównie akompaniowali Cliffowi Richardowi.

Ale ten utwór rzeczywiście nie jest ich dziełem, napisał go Jerry Lordan.
Nic tak nie gorszy ludzi jak prawda.
Roman Pulter

Postprzez Roman Tyczny 10 gru 2011, o 17:07

Damian Korzonkowski napisał(a):
Chociaż nie wiem czy to się za bardzo nadaje do nauki. Piosenka bardzo fajna, ale na 2 gitary. Grając solo brzmi już troszkę gorzej.

Utwór jak najbardziej nadaje się do nauki! Chyba warto przerobić partię partię rytmiczna jak i temat. Ew. później można zagrać akordy nucąc partię solową i już brzmi lepiej :D
Roman Tyczny

Powrót do Program nauczania